Reprezentacja Lublina na najwiekszej imprezie swiata ...

dyskusje na temat ogólny

Reprezentacja Lublina na najwiekszej imprezie swiata ...

Postautor: JabcoQ » 24 maja 2008 07:08

Po raz pierwszy w Polsce na tak dużym festiwalu będą zaprezentowane nowe, ciekawe brzemienia house'owe prosto z Wielkiej Brytanii. Kazdy z Was zna bardzo dobrze gatunek muzyczny jakim jest house. Jednakże nie wszyscy wiedza o istnieniu BASSLINE HOUSE'U - prawdopodobnie najbardziej świeżego gatunku muzyki klubowej. Z pewnością wszyscy znamy historię speed garage - ten hybrydowy potomek dziwacznego trójkąta miłosnego - rytmów garage z USA, muzyki jungle bassline oraz ustawienia pitch'a na +6 w gramofonie Technics'a po raz pierwszy pokazał się w Londynie w połowie lat 90 i pozwolił zdominować kluby w Wielkiej Brytanii w latach 97 i 98. Potem brytyjską scenę garage pochłonął napływający wielką falą dubstep-u, a speed garage zniknął. Czy aby na pewno?

Otóż nie! Każdy, kto ma pojęcie o scenie garage wie, ze ta muzyka nigdy do końca nie odeszła! W Londynie widać teraz jej odrodzenie, a oldschoolowe noce z UK garage pochłaniają kluby. Ale to nie Londyn zasługuje na uwagę. To w takich miastach, jak Birmingham, Sheffield, Leeds, Bradford i Huddersfield nigdy nie zapomniano o tej muzyce. Wręcz przeciwnie - nadchodzą nowi producenci i DJ`e, których nie bawi już granie starych remixów Tuff Jam'a. To właśnie oni tworzą nowy speed garage dla nowej generacji klubowiczów! Muzyka speed garage i bassline jest miksowana teraz z organowymi liniami melodycznymi (debiut w New Jersey). Ten podmuch świeżości w speed garage zapoczątkował muzykę bassline house w połowie lat dziewięćdziesiątych.

"...Przełamując wszelkie Stereotypy.." Agencja MSMEVENTS w ostatniej chwili podjęła współpracę w kwestii organizacji kolejnej sceny na festiwalu Global Gathering - BASSLINE HOUSE ARENA. Scena ta na tegorocznej pierwszej polskiej edycji Global Gathering zorganizowana jest przez największy polski serwis internetowy traktujący o muzyce bassline czy speed garage ? bassline.pl. Jest to serwis skierowany na popularyzację tej muzyki, jak również na wymianę informacji o bieżących imprezach, najnowszych set miksach czy prezentację najlepszych dj-s oraz producentów tych gatunków w Polsce i zagranicą.

Na imprezie tej nie zabraknie również reprezentantów naszego regionu. Honoru lubelszczyzny bronić będą na scenie Bassline House Arena dj-s Nrg*ee i JabcoQ.

Obaj robią aktualnie niesamowicie dużo zamięszania na lubelskiej scenie speed garage i bassline. Bartek (Nrg*ee) odpowiedzialny jest za sprowadzenie do lublina takiej gwiazdy jak Bass Dominators i zrobienie z nimi pierwszego wydanego przez polaka winyla z utworami gatunku speed garage, za to Jarek (JabcoQ) sprowadził do naszego miasta m.in Kevlara czy Bass Invaders niedawno mogliście zobaczyć jego następne organizacyjne poczynania, gdzie to sprowadzana została cała, jedna z najlepszych angielskich wytwórni klimatu bassline - Yep Yep records z takimi gwiazdami jak Woz dj, Sen Coy czy Jake S. Obaj mieli już również okazję promowania tego nieco zaściankowego gatunku w niemalże całej Polsce ? między innymi w Warszawie, Radzyniu Podlaskim, Białymstoku czy Biłgoraju.

PEŁEN LINE-UP SCENY BASSLINE HOUSE ARENA:
Joe Hunt
Ste Savage
Callum B
Wayne H
Matt D
Ivo
Tobiash
Martino B
Bouncer
Nrg*ee
Jabcoq
Awatar użytkownika
JabcoQ
 
Posty: 378
Rejestracja: 21 lip 2006 16:19
Lokalizacja: L-ln

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron