04/02/SOBOTA MinimalnaPrawda pres. RECOGNITION @Soundbar

dyskusje na temat imprez

04/02/SOBOTA MinimalnaPrawda pres. RECOGNITION @Soundbar

Postautor: soundbar » 31 sty 2012 22:36

MinimalnaPrawda pres. RECOGNITION aka JACEK SIENKIEWICZ (Recognition.pl/Cocoon/Wawa)

Djs:
RECOGNITION aka JACEK SIENKIEWICZ (Recognition.pl/Cocoon/Wawa)
PETE BULL (Minimalnaprawda.com/Wawa)
GIGI (Minimalnaprawda.com/Wawa)
SIASIA (DSR/Katowice)

Klimat: Tech/Minimal
Tax: 15/20pln po 23.00

--------------------

RECOGNITION aka JACEK SIENKIEWICZ

Recognition to zorientowane na muzykę klubową wcielenia Jacka Sienkiewicza, jednego z pionierów polskiej undergroundowej muzyki tanecznej. Łącząc klasyczne brzmienia i inspiracje z najnowszymi zdobyczami techniki nagraniowej, hipnotyczne, złożone rytmy z niezwykłymi melodiami, tworzy muzykę techno zakorzenioną w przeszłości, śmiało spoglądającą w przyszłość, ale dziejącą się tu i teraz.

Urodzony w 1976 Jacek Sienkiewicz już w wieku 18 lat grał w Warszawie jako DJ, prezentując muzykę z Chicago i Detroit. Od tej pory pozostaje wierny drodze artystycznego rozwoju, kształtując własny, oryginalny styl nie bacząc na przeciwności losu i nie oglądając się na chwilowe mody. Zadebiutował na żywo w 1996, zaś trzy lata później opublikował pierwszy CD "Recognition", którego tytuł stał się nazwą własnej wytwórni. Po wydaniu kilku pierwszych singli spędził jakiś czas w Berlinie, co zaowocowało szeregiem EPek dla niemieckich wytwórni, jak Klang Elektronik czy Trapez. Wkrótce Jacek podpisał kontrakt z Cocoon Records, co doprowadziło do wydania jej nakładem czterech albumów w latach 2002-2011. Głównym polem działania pozostaje jednak Recognition Records - do dziś ukazało się tu 30 wydawnictw, poza autorskimi także zaprzyjaźnionych artystów, jak Etiop i Giro Arana. Jacek współpracował także z podobnie myślącymi muzykami, jak Marcin Oz czy Pier Bucci, jest też autorem szeregu remiksów dla m.in. Svena Vatha, Jeffa Samuela i innych.
Jacek gra wyłącznie na żywo; w ciągu ostatniej dekady pojawiał się zarówno na wielkich festiwalach (Fuse, Awakenings, I Love Techno, Nature One i wiele innych), jak i mniejszych imprezach zorientowanych na bardziej eksperymentalną muzykę (Transmediale, Mutek). Wielkie imprezy taneczne i występy w małych klubach są przez Jacka traktowane na równych prawach - zawsze spodziewać się można koncertu wyjątkowego.

--------------------

MINIMALNA PRAWDA

Minimalna Prawda, kolektyw dj’ski prezentujący taneczne odmiany ambitnej muzyki elektronicznej powstał w 2000 roku. Członkami zostali Gigi, Reck, Pejot, Krisb, Pete Bull i None. W tym samym roku nazwa audycji prowadzonej przez Gigi’ego w Rozgłośni Harcerskiej ulega zmianie i przyjmuje nazwę Minimalna Prawda. Gigi wraz z pozostałymi członkami kolektywu zaczął zapraszać znaczących artystów zarówno polskiej jak i zachodniej sceny muzyki elektronicznej. W audycji swoje sety zagrali m.in. dj Pete aka Substance, Sender Berlin, Sutekh, Damon Wild, Highfish & Diringer z zachodnich gości jak i Jacek Sienkiewicz, Echoplex, Mic Ostap, Feelaz, Rebus, Sixa z polskich. Audycja Minimalna Prawda emitowana była w czasach nie komercyjnej Radiostacji w każdy piątek o północy aż do roku 2002. Minimalna Prawda zadomowiła się również w warszawskim klubie Kotły (późniejsze B65), który to klub w swoim czasie zyskał miano Mekki podziemnych brzmień w stolicy. Po upadku klubu B65, Minimalna Prawda przeniosła się tymczasowo do klubu Punkt, a później do klubu Przestrzeń Graffenberga. Przez pewien okres Minimalna Prawda gościła również w klubie Discrete. W 2008 roku skład Minimalnej Prawdy wzmocnili Adam Vadim oraz Kubeq Nightclub. W latach 2009-2010 kolektyw organizował w każdą pierwszą sobotę miesiąca imprezy pod szyldem Prawda Party w najstarszym alternatywnym warszawskim klubie CDQ. Od października 2009 do stycznia 2011 roku w każdą sobotę Minimalna Prawda ponownie nadawała audycje na falach warszawskiego Radia Kampus.

http://www.facebook.com/MinimalnaPrawda
http://media.minimalnaprawda.com/
http://soundcloud.com/minimalnaprawda

Obrazek
Awatar użytkownika
soundbar
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011 09:53

Wróć do Imprezy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron