Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

dyskusje na temat imprez

Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: jojO » 09 lut 2012 16:05

Obrazek


Muzyka progressive w końcu powraca do Lublina! A to dzięki długo oczekiwanej imprezie Progressive Sounds, która odbędzie się 3-go marca w lubelskim klubie Soundbar! Usłyszycie wyłącznie klasyczne brzmienie gatunku progressive, serwowane z najlepszego nagłośnienia w mieście. Nie zabraknie także najnowszych produkcji od gości specjalnych tej imprezy. Będą nimi CJ Art oraz Paul Kwitek. Producenci odnoszący sukcesy wydawnicze na całym świecie. Za dekami pojawią się również Dj Einar (HouseRadio.pl) oraz przedstawiciel serwisu MuzyGa.pl - JojO.Na imprezę zapraszają: Klub Soundbar, MuzyGa.pl i DeeperSense.pl


Progressive Sounds
Gdzie: Lublin, klub Soundbar
Kiedy: 03.03.2012
Start: 22.00
Muzyka: Dark Progressive/ Progressive House
Wejście: 10zł do 23.00/ później 15zł

Zagrają:

CJ Art (friskyRadio/deepersense.pl)
Paul Kwitek [Existence Records / Paulkwitek.com]
Einar [Houseradio.pl]
jojO [muzyga.pl]

https://www.facebook.com/events/364273833592054/
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: jojO » 10 lut 2012 09:51

Bądzcie czujni Muzyga ma dla was 10 jednoosobowych wejściówek na Imprezę Progressive Sounds która odbędzie sie 03.03.2012 w klubie Soundbar. Pierwsza okazja do ich zdobycia juz w tą Niedziele :)
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: jojO » 12 lut 2012 11:57

Przedstawiamy wam pierwsza gwiazdę która zagra na imprezie Progressive Sounds.

Paul Kwitek
Obrazek

Paul Kwitek jest producentem i kompozytorem w Existence Records, kanadyjskiej wytwórni, którą przed laty założył po wyjeździe z rodzinnego Lublina. Jego twórczość wpływa na dynamiczną ewolucję muzycznych języków trance’u. house’u, ambientu i chilloutu, wyznaczając nowe trendy muzyki elektronicznej. Debiutancki album Kwitka, Qualia, to zaskakujące połączenie energicznej elektroniki, filmowych melodii z genialnie wplecionymi brzmieniami natury – niezwykła głębia i dojrzałość Qualii odzwierciedlają wyjątkowy charakter twórczości Kwitka.
Paul kształtuje szeroki muzyczny krajobraz, łącząc zaraźliwe pulsujące taneczne rytmy z dźwiękami przyrody, egzotycznymi instrumentami i wciągającymi uduchowionymi wokalami. Jego techniki skutkują w wyjątkowych doznaniach muzycznych, które są nierozerwalnie związane z abstrakcją wyobraźni, czystą energią i emocjami z wnętrza duszy.
Żywe zainteresowanie muzyką pojawiło się u niego, gdy jako kilkuletni chłopiec opuścił rodzinny Lublin i wyemigrował z rodziną do Kanady. Tam spędził młodość chłonąc różnorodność kanadyjskiego tygla kulturowego i włączając nowo poznane brzmienia do swoich pierwszych muzycznych eksperymentów z keyboardami, magnetofonami i rejestratorami dźwięku.
W tym czasie zaczął wkraczać w świat techno i elektroniki podczas różnorakich imprez w Toronto, gdzie grywał jako DJ w najlepszych klubach w mieście. Ukończył studia na kierunku inżynieria dźwięku w Trebas Institute w Toronto, ale przełomowy moment dla jego twórczości nastąpił w 1995 roku, gdy wyprodukował swój pierwszy utwór.
Od tamtej pory bezustannie komponuje, za każdym razem zdobywając uznanie wśród krytyków i rosnącej rzeczy fanów. Ciągle prowadzi muzyczne poszukiwania, dzięki czemu ciągle rozszerza zasób swych muzycznych inspiracji o coraz to nowe brzmienia. Nie boi się łamać utartych schematów, łączy ze sobą często odległe stylistycznie klimaty, uzyskując nową jakość i unikalny dźwięk.
Do najbardziej znaczących wydawnictw Kwitka należą Katun (2009) i Qualia (2010). Obydwa wpisały się w kanon klasyki muzyki elektronicznej, od czasu premiery zdobywając fanów na całym świecie. Swoistymi „hymnami”, jasnymi punktami twórczości kompozytora stały się Black Ocean (z Roxanne Morganstern), Voodooman (z Michelle Chivers) czy Complicated Nature – wszystkie wydane przez Existence Records.
Niezwykłe wyczucie dźwięku oraz niespotykane, refleksyjne podejście do produkcji pozwoliły Kwitkowi współpracować z takimi osobistościami jak dwukrotnymi zdobywcami Grammy, grupą Deep Forest, czy guru world music Wesem Madiko. Remix hitu Deep Forest, Lullaby, wyprodukowany przez Paula Kwitka stał się natychmiastowym przebojem, trafiając do list przebojów najważniejszych sklepów muzycznych w sieci, między innymi iTunes, Beatport i Napstera.
Obecnie Kwitek wciąż doskonali swoje muzyczne zdolności, angażując się mocniej w występy i koncerty na żywo, a także regularnie wydaje podcast dla największej wirtualnej rozgłośni dedykowanej muzyce elektronicznej, czyli FriskyRadio. Poszukuje nowych artystów jako A&R (Artists and Repertoir Manager) w Existence Records. Nadchodzące projekty wytwórni obejmują między innymi wieloformatowe wydawnictwo od Wesa Madiko obejmujące książkę, film oraz soundtrack, nowy album od Deep Forest, a także kolejną płytę samego Paula Kwitka.

http://www.paulkwitek.com

Qualia
Qualia to debiutancki długogrający album kompozytora, producenta i Dja Paula Kwitka. Qualia oferuje bogatą paletę muzycznych barw, ambientowych tekstur i symfonicznych warstw dźwięków. Wszystko to w iście filmowej oprawie. To mocna dawka rytmicznych piosenek, jak chociażby tytułowy utwór, piętrzących się emocji w Green Tea czy Crows, a także zaraźliwych melodii, które odnajdujemy w Corridor.
Z drugiej strony Qualia sporą dozę refleksyjności. Paul Kwitek tworzy płynne, imponujące muzyczne opwieści, przekraczające granice nastroju, wyobraźni, duchowości. Wszystko dzięki mistrzowsko przemyślanym kompozycjom jak From a Letter, Inna, In The Past czy 3rd World.
Nietypowe efekty dźwiękowe, pulsujące rytmy i ekscyktująca instrumentacja, składają się na unikatowy asemblaż Kwitka. To sprawia, że jego twórczość zdecydowanie może zostać uznana za jedną z najbardziej oryginalnych i frapujących przykładów współczesnej muzyki elektronicznej.
Będąc zarówno wytworem muzycznego eksperymentu, jak i dziełem sztuki, Qualia wykorzystuje różnorodne osobowości, brzmienia miast, dźwięki maszyn, odgłosy przyrody, by przetworzyć je w harmonie i efektowne rytmy. Wokalu na płytę użyczyły Neah, Roxanne Morganstern i Indi Kaur, każda z nich wnosząc kojący i ponadczasowy charakter muzyki.
Qualia jest dostępna na rynku od października 2010 roku nakładem Existence Records.

Obrazek

http://paulkwitek.bandcamp.com/album/qualia


Existence Records
Existence Records zostało założone w 2003 roku, z myślą o młodych talentach, które wkrótce miały okazać się jednymi z najlepszych światowych DJów. W ciągu ośmiu lat działalności wytwórnia zdołała osiągnąć sukces trudny do powtórzenia przez innych wydawców. Współpraca z globalnym dystrybutorem daje Existence Records okazję współuczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach muzycznych na świecie.
Od samego początku Existence Records (obecnie Existence Music Group) zatrzęsło sceną muzyki elektronicznej. W dobie płyt winylowych Existence było jedną z pierwszych cyfrowych wytwórni, udostępniających swoją muzykę globalnie. To oznaczało działanie na zupełnie inną skalę niż dotychczas. Polityka wytwórni otworzyła muzykę elektroniczną na tysiące nowych słuchaczy z całego świata.
W 2006 roku A&R wytwórni, Paul Kwitek, podpisał w imieniu wytwórni kontrakt ze światową legendą muzyki ambientowej, zespołem Deep Forest. Efektem tej umowy było wydanie serii remixów znanego hitu zdobywców Grammy z lat 90. Wydawnictwo zawierało w sumie szesnaście remixów Sweet Lullaby. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a fani z całego globu szturmowali internetowe sklepy muzyczne, dzięki czemu nowe wersje utworu Deep Forest stały się natychmiastowymi hitami.
Kolejnym ważnym punktem w historii wytwórni było wydanie na rynek albumu Paula Kwitka. Debiut producenta, Qualia, okazał się sporym muzycznym zaskoczeniem. Połączenie żywych instrumentów z elektroniką wyznaczyło pewien standard twórczości kompozytora na nadchodzący czas. Wydana w 2010 roku Qualia stanowi przedsmak kolejnego albumu Kwitka, który ma się ukazać nakładem Existence Records już w 2012 roku.
Deep Forest to nie jedyna wielka gwiazda tworząca pod egidą Existence Records. W 2010 roku do zespołu Existence dołączył guru world music, laureat Grammy i World Music Awards, Wes Madiko. Afrykańczyk, znany szerzej z tworzenia muzyki do disneyowskiego Króla lwa, a także ze swojego ogólnoświatowego hitu Alane, tworzy dla Existence swój nowy wieloformatowy projekt. Wspólnie z Paulem Kwitkiem pracuje nad soundtrackiem do filmu swojego autorstwa, opartego na książce-wprowadzeniu do historii znanej z Króla lwa.

http://existencemusic.com/wordpress/

Zapraszamy do odsłuchu seta promocyjnego
http://www.mixcloud.com/existencemusic/paul-kwitek-december-2011-promo-mix/

oraz do zapoznania się z twórczością Paula Kwitka
http://soundcloud.com/paul-kwitek
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: jojO » 18 lut 2012 19:25

Już jutro w radiu "Houseradio.pl" odbędzie sie audycja Progressive Therapy. Usłyszycie na niej sety dwóch DJ którzy zagrają na imprezie Progressive Sounds.
Są to Einar i CjArt. Podczas tej audycji będzie można wygrać kolejne wejściówki na impreze która odbędzie sie 3 marca w klubie Soundbar :)

Audycja rozpoczyna sie o godzinie 18.00
Dodatkowym smaczkiem jest fakt ,że set CjArta został specjalnie przygotowany na potrzeby tej imprezy :)

Muzyga.pl zaprasza :)

http://www.houseradio.pl/progressive-therapy,audycje,61.html
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: jojO » 19 lut 2012 19:23

Przedstawiamy kolejnego artyste który wystąpi na imprezie jest nim:

CJ Art

Obrazek

Pod aliasem "CJ Art" kryje sie producent i DJ urodzony w Warszawie, który graniem i produkcja zajmuje sie od kilku lat. Szczególnie milym dla niego faktem bylo dostanie sie do finalu w konkursie "Global DJ Broadcast Contest", który byl zorganizowany przez jednego z najbardziej znanych djów w Miami - Markusa Schulza. Znalazl sie w scislej czolówce u boku takich osób jak Terje Bakke, James Cosgrove czy Rein de Vries. Byl to rok 2004. Kolejna muzyczna przygoda miala nadejsc niebawem. Rozpoczela sie ona od przyjazni Artura z utalentowanym warszawskim producentem, Tymoteuszem Cypla. Razem stworzyli projekt pod nazwa "Spiral In-Groove", a owoc ich wspólpracy - nagranie "Soundctuary" - zostalo wydane w 2006 r. z udzialem brytyjskiej wytwórni slynnego John'a '00' Fleminga: JOOF Rec. Utwór grany byl w wielu rozglosniach radiowych i klubach na calym swiecie, m. in. przez tak wielkich DJów, jak: John '00' Fleming, Oliver Prime, Maor Levi, Mike Foyle, Leon Bolier i wielu innych. Wspólpraca z John'em zaowocowala takze remixem Spiral In-Groove do jego utworu "Fused" (JOOF Rec.). Dzieki przyjazni z Tymkiem producencka pasja Artura odrodzila sie. Wkrótce potem przyszedl czas na kolejne - tym razem solowe - wydawnictwa pod róznymi aliasami (CJ Art, Tetragrammaton, Sophrosyne) m.in. w takich labelach, jak Progrezo Records, L2 Music, Vise Versa Music czy Phatt Sounds. Prócz wspominanych wczesniej osób, jego prace wspieraja znajomi producenci z zagranicy - np. Kintar, DJ Tarkan, Royal Sapien, Rasti Tkac, Mo-Shic, FeralCode, Snake Sedrick, Gerardo Boscarino, dPen, StereoK, Cristian Paduraru, Gabe de Wielen... - i zaprzyjaznione osoby z polskiej sceny: Viscid, Marcooz, Sonorone, Gudowski... Art nie znosi, gdy czuje sie zalezny od jakiejs wytwórni, dlatego wlasnie ceni sobie wspólprace z Phatt Sounds. Nie potrafi zamykac sie w okreslonych przez EDM ramach i skostnialych standardach. Wyznaje glównie zasade: „muzyka musi byc wyposazona w glebie... da sie to wykonac nawet przy pomocy dobrze dobranych dwóch prostych dzwieków, które porusza szare komórki". Wraz z Marcoozem prowadzi audycje pt. „Spectrum" w friskyradio.com, której mozna posluchac w kazdy pierwszy poniedzialek miesiaca.

http://www.phatt.pl/
http://www.art.phatt.pl/
http://soundcloud.com/cjart
http://www.facebook.com/cjartt
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: e-reck » 26 lut 2012 21:19

a kiedy kolejne wejsciowki bo ja bym chcial jedna zawinac, bo myslalem ze nie bede mogl byc ale w zwiazku z pewnymi przykrymi dla mnie okolicznosciami jest 98% szans ze bede mogl byc na imprezie ...
Awatar użytkownika
e-reck
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 mar 2004 09:11
Lokalizacja: od nas z wioski

Re: Progressive Sounds | Lublin | Soundbar | 03.03.2012

Postautor: platimati » 28 lut 2012 17:28

...być może dzisiaj (28.03) będą wejściówki do rozdania na Polifonii @ Radio Centrum
Awatar użytkownika
platimati
Site Admin
 
Posty: 1118
Rejestracja: 05 lis 2003 23:27
Lokalizacja: Lublin


Wróć do Imprezy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron