27-29 lipca Audioriver 2012 @ Płock

dyskusje na temat imprez

Re: 27-29 lipca Audioriver 2012 @ Płock

Postautor: Gorecki » 30 cze 2012 14:33

Znamy wystawców trzeciej edycji Targów Muzycznych Audioriver

Na miesiąc przed Audioriver, ogłoszono wystawców Targów Muzycznych, które odbywają się w trakcie festiwalu. Spośród ponad 30 zgłoszeń, organizatorzy wybrali 20 firm, które zaprezentują swoją ofertę tysiącom fanów dobrej muzyki, którzy w ostatni weekend lipca pojawią się w Płocku.

Targi Muzyczne to najważniejszy element projektu Rynek Niezależny, czyli bezprecedensowej inicjatywy festiwalu Audioriver, której celem jest wspieranie polskich firm zajmujących muzyką alternatywną.
W piątek i sobotę, 27 i 28 lipca, rynek Starego Miasta w Płocku zostanie przejęty m.in. przez wytwórnie muzyczne, organizatorów eventów i sklepy płytowe. Zaprezentują one swoje oferty tysiącom osób, które z całej Polski i Europy przyjadą w ten weekend na Audioriver.

Warto zaznaczyć, że zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających – Targi Muzyczne są w pełni darmowe! Jak mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora: „Naszym celem nigdy nie było zarabianie na tym projekcie. Wiele firm, które się u nas pojawia, nie posiada dużych budżetów na promocję, więc chcieliśmy im dać darmową możliwość komunikacji z ich grupą docelową. Audioriver to w tej chwili największy festiwal z muzyką elektroniczną w Polsce, więc jeśli ktoś ma firmę zajmującą się takimi brzmieniami, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do promocji.”

„Promocja” to nie wszystko, co kryje się za tym przedsięwzięciem. Targi to także najważniejszy element dziennego programu Audioriver, i tak jak organizatorom festiwalu zależy na świetnej zabawie podczas koncertów na plaży, tak również i wystawcy dobierani są pod kątem tego, czy ich stoiska wniosą coś interesującego. „Tu nie chodzi o postawienie jednego krzesła i stolika z ulotkami. Wybieramy tylko te firmy, które ciekawie przedstawią swoją ofertę lub zaoferują fanom Audioriver coś specjalnego” – dodaje Napora.

Takie specjalne możliwości stworzy na przykład agencja artystyczno-promocyjna Arts Hypnotic, na której stoisku uczestnicy festiwalu wspólnie tworzyć będą utwór muzyczny. Z kolei, w namiocie portalu www.musicextremer.pl, każdy będzie mógł za darmo umieścić swoją produkcję w takich sklepach, jak iTunes, Amazon czy Beatport.

Tradycyjnie na Targach Audioriver spotkać będzie można wytwórnie muzyczne. W tym roku będą to Pink Kong, Rec.Out i We Are Your Music Mate. Kluby reprezentować będzie tym razem koszalińska Plastelina, a czym są alternatywne media pokaże Akademickie Radio Luz z Wrocławia. Ponadto, na weekend do Płocka przenosi się marka odzieżowa kokoCunt oraz kilka sklepów muzycznych: LFX, Mash-Up Records, Skylark Records, Side One i Vinylex. Fani sprzętu i oprogramowania na pewno ucieszą się z obecności firmy Mega Music, czyli dystrybutora takich marek, jak KORG, Native Instruments, Arturia czy UDG. Z kolei te osoby, które brały udział w poprzednich edycjach Targów,
z uśmiechem przywitają agencję kreatywną IM@HOME, która zawsze zaskakuje festiwalowiczów różnymi atrakcjami – od silent disco po kręcenie teledysku.

„Aż sześć firm jest z nami od początku Targów. Z dotąd niewymienionych, w Płocku po raz trzeci pojawi się bydgoska agencja lubiszTo! To doskonale świadczy o skuteczności tego przedsięwzięcia – o tym, że obecność w Płocku podczas Audioriver przynosi wymierne korzyści. Cieszymy się też bardzo z tego, że prezentują się u nas inne festiwale. W ten sposób zarówno my, jak i one, pokazujemy, że możliwa jest zdrowa konkurencja na jednym rynku. Że nawet gdy nasze grupy docelowe częściowo się pokrywają, to nie musimy wzajemnie się wyniszczać. Wręcz przeciwnie – potrafimy się wspierać i wspólnie budować polską scenę” – komentuje Napora. W tym roku na płockim rynku zobaczymy organizatorów FreeFormFestivalu, Original Source Up To Date, Plateaux oraz Mayday Polska i Soundtropolis.

Targom Audioriver towarzyszy oczywiście muzyka, która prezentowana będzie z ustawionej na rynku Red Bull Music Academy Stage. Już wkrótce ogłoszeni zostaną artyści, którzy na niej wystąpią.

Karnety na główną, plażową część Audioriver w cenie 150 PLN dostępne są w salonach Empik oraz na www.ebilet.pl. Dotychczas ogłoszono koncerty takich gwiazd, jak Röyksopp, Ricardo Villalobos, Skream
i Roni Size.
Gorecki
 
Posty: 136
Rejestracja: 09 kwie 2012 21:05

Re: 27-29 lipca Audioriver 2012 @ Płock

Postautor: Gorecki » 03 lip 2012 17:41

ZNAMY FINALISTÓW KONKURSU „ZAGRAJ NA AUDIORIVER 2012”

Jury podjęło decyzję. Do finału zakwalifikowali się:

notomash (www.notomash.muzzo.pl)
Garlic Man (www.garlic-man.muzzo.pl)
dj Mod (www.djmod.muzzo.pl)
AXMusique (www.axmusique.muzzo.pl)
BackAndForward (www.backandforward.muzzo.pl)
Tytt (www.tytt.muzzo.pl)

WEJDŹ NA ICH PROFILE I POSŁUCHAJ MUZYKI, DZIĘKI KTÓREJ DOSTALI SIĘ DO FINAŁU, bo teraz to Ty decydujesz o tym, kto wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu AUDIORIVER. Aby oddać swój głos oraz wziąć udział w losowaniu nagród należy wysłać w okresie od 03 do 08 lipca 2012 r. wiadomość SMS pod numer 7152.

Jeśli głosujesz na:
notomash - wyślij SMS o treści AR.01 na numer 7152
Garlic Man - wyślij SMS o treści AR.02 na numer 7152
dj Mod - wyślij SMS o treści AR.03 na numer 7152
AXMusique - wyślij SMS o treści AR.04 na numer 7152
BackAndForward - wyślij SMS o treści AR.05 na numer 7152
Tytt - wyślij SMS o treści AR.06 na numer 7152

Koszt wiadomości SMS wynosi 1 zł netto; (1,23 zł brutto). Plebiscyt przeznaczony dla abonentów wszystkich sieci komórkowych w Polsce.

Każdy Uczestnik może wziąć udział w Plebiscycie dowolną ilość razy, z tym zastrzeżeniem, że jedynie pierwszy wysłany przez określonego uczestnika SMS stanowić będzie jego głos w plebiscycie na określonego wykonawcę. WYSŁANIE KAŻDEGO KOLEJNEGO SMS-a NIE WPŁYWA NA WYNIK PLEBISCYTU, ZWIĘKSZA NATOMIAST WASZE SZANSE NA OTRZYMANIE NAGRODY - ZESTAWU PŁYT CD! Przygotowaliśmy dla Was 10 różnych zestawów z płytami polskich i zagranicznych wykonawców, m.in. takich, jak: Bonobo czy Mum.

Obrazek
Gorecki
 
Posty: 136
Rejestracja: 09 kwie 2012 21:05

Re: 27-29 lipca Audioriver 2012 @ Płock

Postautor: Gorecki » 14 lip 2012 14:58

Obrazek

Polscy artyści zamykają program festiwalu Audioriver

Organizatorzy festiwalu Audioriver ogłaszają ostatnich artystów, którzy wystąpią w dniach 27-29 lipca w Płocku. Ponad trzydziestu polskich wykonawców – wśród nich m.in. Skinny Patrini, Novika, Adre’N’Alin i Bueno Bros. - oficjalnie zamyka program płockiego wydarzenia.

Wielu polskich artystów wystąpi w tym roku na Audioriver po raz pierwszy. Z brzmień electro to przede wszystkim grupa Skinny Patrini, której najnowszy album „Sex” przekonał organizatorów Audioriver, że wreszcie czas sprowadzić ją do Płocka. Fani podobnych brzmień ucieszą się zapewne także z obecności Hungry Hungry Models. Z kolei miłośnicy drum & bass po raz pierwszy zobaczą w Płocku Alegrię i duet Handra.

Pozostając przy debiutantach, bardzo dużo ciekawych występów czeka fanów muzyki downtempo i IDM. Na scenie głównej wystąpi Adre’N’Alin, który na Audioriver przywiezie ze sobą m.in. sekcję smyczkową. Tuż przed nim zagra Patryk Cannon – artysta będący na początku swojej elektronicznej drogi, który z każdym miesiącem zdobywa sobie coraz większe uznanie. Po podobnych, poszukujących muzycznie rejonach, porusza się duet The Same, który na koncie ma już m.in. dwa kontrakty z prestiżową, francuską wytwórnią Infiné. The Same wystąpi na nowopowstałej Wide Stage – w tym samym miejscu, gdzie zagrają inni płoccy debiutanci: Bueno Bros. i Kepa Yew. Ci pierwsi to braci Trzcińscy, którzy zasłynęli choćby z remiksowania Hey i Brodki. Z kolei Kepa Yew to DJ krakowskiej rozgłośni Radiofonia.fm oraz organizator imprez Prima-Materia.

A co z artystami, którzy w Płocku wystąpią po raz kolejny? Niektórzy to niemal stali bywalcy, inni wracają po latach. Oto oni: Bartek Winczewski, Bshosa, City Inside Art, Dio, ICY HOT, Easy Audio, Glasse, Jarek Czechowski aka Angelo Mike, Last Robots, NeverAfter ft. MC Bruno, Novika & Mr. Lex i Thomas Langner.

Warto również przedstawić VJ-ów, którzy będą zajmować się wizualną oprawą Audioriver. Scenę główną i Circus Tent obstawiać będą dwie niezwykle uzdolnione kobiety, które znamy choćby z pracy dla Czwórki Polskiego Radia. Są to oczywiście Emiko i Jago. Do piątkowych drum & bassów i dubstepów oraz sobotniego electro wizualizacje będzie tworzył Ar2, a w Slow More Patt z ftvision i KRS z No Gravity. Wide Stage we władaniu będzie miał z kolei stały współpracownik Audioriver, czyli VJ Nocny Marek. Oczywiście, nie zabraknie artystów z zagranicy – jak wcześniej ogłoszono, Coma przyjeżdża z Okinawa 69, a Modeselektor ze słynną grupą Pfadfinderei.

Zostaje jeszcze dzienna część Audioriver, podczas której muzyka wybrzmiewać będzie z Red Bull Music Academy Stage usytuowanej na płockim rynku Starego Miasta. Zagrają tam przedstawiciele Akademii: Mic Ostap, Eltron John i Seb Skalski oraz zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu „Zagraj na Audioriver 2012”, przeprowadzonego na portalu Muzzo.pl, czyli DJ Mod i Garlic Man. Oprócz nich, usłyszymy także Pozioma-X oraz przedstawiciela Spółki Akcyjnej i Audioriver, Leona. Na scenie zaprezentuje się także polski absolwent Red Bull Music Academy, którego nazwisko zostanie wkrótce ogłoszone.

Festiwal Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca w Płocku. Jeszcze tylko do 22 lipca dostępne są bilety w promocyjnej cenie 150 pln, które można nabyć na www.ebilet.pl oraz w salonach Empik. Z kolei tylko do 16 lipca trwa rezerwacja pola namiotowego TOI CAMP.

Dokładny rozkład artystów na poszczególne dni i sceny:

AUDIORIVER BY NIGHT
plaża nad Wisłą, piątek i sobota od 20:00 do 7:00

PIĄTEK (27 lipca)
Main Stage:

Röyksopp, Nicolas Jaar Live In Concert, Modeselektor live, Coma live feat. Okinawa 69, Unbirthday (An On Bast + Le K + VJ Emiko), Adre’N’Alin, Patryk Cannon.

Circus Tent:
Ricardo Villalobos, ATOL (Modeselektor + Marcel Dettmann + Shed), Gabriel Ananda live, Hobo live, Alex Picone, Marcin Czubala live, Bshosa.

Hybrid Tent:
Roni Size feat. MC Dynamite, Goldie, Black Sun Empire, S.P.Y feat. MC LowQui
Wilkinson, Cutline, Document One live, NeverAfter ft. MC Bruno, Alegria.

Wide Stage:
Byetone live, Deadbeat live, Nathan Fake live, Dub Phizix feat. MC DRS,
Gathaspar live, The Same.

Slow More:
Novika & Mr. Lex, Glasse, ICY HOT, Bartek Winczewski.

SOBOTA (28 lipca)
Main Stage:

Enter Shikari, NZ Shapeshifter live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Nymfo, City Inside Art, Handra.

Circus Tent:
Carl Craig, Marco Carola, Maceo Plex, Tommy Four Seven, Ripperton, Catz’n Dogz, Kuba Sojka live.

Hybrid Tent:
SebastiAn, Kavinsky, Danger live, Etheric Double live, Skinny Patrini, Last Robots, Hungry Hungry Models.

Wide Stage:
Skream feat. Sgt. Pokes, Plaid live, Martyn live, Floex live, Bueno Bros., Kepa Yew.

Slow More:
Jarek Czechowski aka Angelo Mike, Tomas Langner, Dio, Easy Audio.

AUDIORIVER BY DAY
Stare Miasto; piątek 18:00 – 21:00 / sobota 10:00 – 21:00
• Red Bull Music Academy Stage: Mic Ostap, Eltron John, Seb Skalski, Poziom-X, Leon, DJ Mod, Garlic Man, polski absolwent tegorocznej Red Bull Music Academy.
• Targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną
• Warsztaty z gwiazdami festiwalu (info wkrótce)
• Kino Festiwalowe (Sobota, NoveKino Przedwiośnie): „Re:Generation”, „Sound It Out”, „Ibiza po zmroku” (pokaz specjalny filmu z tegorocznej edycji Planete+ Doc Film Festival), „Pan-Pot The Documentary”.

Więcej na www.audioriver.pl
Gorecki
 
Posty: 136
Rejestracja: 09 kwie 2012 21:05

Re: 27-29 lipca Audioriver 2012 @ Płock

Postautor: Gorecki » 20 lip 2012 17:33

Obrazek

Martyn i Deadbeat bohaterami infosesji Red Bull Music Academy na Audioriver

Już po raz trzeci podczas festiwalu Audioriver odbędą się infosesje Red Bull Music Academy. W tym roku ich bohaterami będą Martyn, Deadbeat oraz An On Bast, Eltron John i Seb Skalski. Na tydzień przed Audioriver, organizatorzy zdradzają także kilka ważnych informacji dotyczących biletów i obsługi wejść na teren festiwalu.


Infosesje Red Bull Music Academy to już stały element Audioriver i projektu Rynek Niezależny, czyli inicjatywy, która poświęcona jest wspieraniu polskiego biznesu muzycznego. Spotkania z gwiazdami festiwalu zawsze przyciągają rzesze chętnych – dla jednych jest to okazja, by poznać bliżej swojego idola, podczas gdy inni zainteresowani są szczegółowymi poradami na temat prowadzenia kariery czy tworzenia muzyki. To wszystko za darmo, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Co ciekawe – infosesje odbywają się w auli Urzędu Miasta Płocka, czyli tym samym miejscu, w którym spotyka się tamtejsza Rada Miejska.

Godzinne infosesje odbędą się w sobotę 28 lipca. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 13:00 i jej bohaterem będzie Deadbeat – jeden z najważniejszych artystów eksperymentalnej elektroniki. Pochodzi z Kanady, mieszka w Berlinie. Jak dotąd wydał 8 albumów, na których zaprezentował swoją autorską wizję minimalistycznej elektroniki pogrążonej w dubowych oparach.

O 15:00 odbędzie się infosesja z polskimi absolwentami Red Bull Music Academy: An On Bast, Sebem Skalskim i Eltronem Johnem, a dwie godziny później rozpocznie się spotkanie z Martynem. To holenderski wizjoner, odpowiedzialny za udaną fuzję dubstepu z techno i deep house’em. Na spotkaniu w Płocku opowie, jak produkować muzykę na najwyższym poziomie i dlaczego należy wkładać emocje w didżejowanie. Wszystkie infosesje poprowadzi DJ i dziennikarz, Harper. Spotkania z Deadbeat i Martynem prowadzone będą w języku angielskim.

Audioriver ogłasza też kilka istotnych zmian organizacyjnych:
1. Bilety jednodniowe w cenie 100 pln będą dostępne w sieci Empik i na www.ebilet.pl już od najbliższego poniedziałku, 23 lipca. To istotna zmiana, ponieważ w poprzednich latach można było je nabyć wyłącznie w trakcie trwania festiwalu.
2. W celu zmniejszenia kolejek do wejścia, na Audioriver pojawią się osobne punkty wymiany biletów na opaski. Będą się one znajdować już na terenie festiwalu – nieopodal każdego z wejść. Uczestnik imprezy najpierw przejdzie kontrolę biletów i bezpieczeństwa, a potem przejdzie do punktu, w którym dostanie opaskę na rękę. Dotyczy to także posiadaczy biletów jednodniowych, choć w ich przypadku, wyjście z festiwalu oznacza brak możliwości bezpłatnego powrotu na jego teren.
3. Audioriver wprowadza restrykcje dotyczące aparatów fotograficznych. Dozwolone jest wnoszenie tylko i wyłącznie aparatów kompaktowych oraz w telefonach komórkowych (bez ograniczeń w kwestii megapixeli). Zakazane jest wnoszenie profesjonalnych aparatów oraz kamer video.

Karnety dwudniowe w cenie 150 pln dostępne są tylko do niedzieli 22 lipca. Potem ich cena rośnie do 180 pln. Rezerwacja na pole namiotowe już się zakończyła, ale będą jeszcze miejsca w trakcie festiwalu. Warto jednak przybyć wcześniej.
Gorecki
 
Posty: 136
Rejestracja: 09 kwie 2012 21:05

Re: 27-29 lipca Audioriver 2012 @ Płock

Postautor: Gorecki » 20 wrz 2012 18:25

Mamy wielką prośbę o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety podsumowującej wszystkie wydarzenia Spółki Akcyjnej - w tym oczywiście Audioriver. Są też pytania o przyszłość oraz 50 dwudniowych karnetów na przyszłoroczny festiwal, więc warto wziąć udział i podać dalej. Ankietę zamykamy w najbliższy poniedziałek o 23:59.


Link: http://moje-ankiety.pl/respond-31134.html


Z góry dzięki!
Gorecki
 
Posty: 136
Rejestracja: 09 kwie 2012 21:05

Poprzednia

Wróć do Imprezy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron