Progressive Sounds 2 | Lublin | Soundbar | 12.05.2012

dyskusje na temat imprez

Progressive Sounds 2 | Lublin | Soundbar | 12.05.2012

Postautor: jojO » 03 kwie 2012 21:55

Progressive Sounds 2

Obrazek

Jeśli podobała się Wam pierwsza edycja "Progressive Sounds" to szykujcie się na jej kolejną odsłonę! O solidną porcję progresywnych dźwięków zadba ekipa z forum Deepersense.pl w składzie: Coin (Koszalin), Remique (Poznań) oraz CJ Art (Warszawa). Dodatkowo swoje sety zaprezentują Einar oraz jojO, na codzień związany z serwisem Muzyga.pl. Usłyszycie zarówno nowe produkcje jak i utwory, które na stałe wpisały się w historię progressive. Jeśli tak samo jak my jesteście spragnieni imprez z najlepszą z odmian EDM to koniecznie rezerwujcie termin w swoich kalendarzach! Vinyle i CD będą rozgrzane do czerwoności. Tej nocy nie może Was zabraknąć w Soundbarze. Satysfakcja gwarantowana**zwrotu pieniędzy nie przewidujemy. Na imprezę zaprasza klub Soundbar oraz deepersense.pl i muzyga.pl

Progressive Sounds 2
Gdzie: Lublin, klub Soundbar
Kiedy: 12.05.2012
Start: 22.00
Muzyka: Dark Progressive/ Progressive House
Wejście: 10zł do 23.00/ później 15zł

Zagrają:

CJ Art [FriskyRadio / Mistique Music / Joof Rec. / Contrast Rec. / deepersense.pl ] Warszawa
Remique (deepersense.pl, houseradio.pl) Poznań
Coin (deepersense.pl, houseradio.pl) Koszalin
Einar (houseradio.pl) Lublin
jojO (muzyga.pl) Lublin


Event na FB http://www.facebook.com/events/426388024057549/?ref=tck
------------------------------------------------------------------------------------------------

CJ Art

Obrazek
CJ Art to jeden z głównych aliasów Artura Fabiańskiego – producenta, realizatora dźwięku, dziennikarza muzycznego i DJ-a urodzonego w Warszawie, który graniem zajmuje się od niemal dekady, a produkcją muzyki elektronicznej już od dobrych kilku lat. Na przestrzeni tego długiego już czasu pracy z muzyką konsekwentnie starał się rozwijać i promować scenę undergorundową (czego owocem stało się m.in. forum deepersense.pl założone z przyjaciółmi dzielącymi pasję do niebanalnych, głębokich elektronicznych brzmień).
Pierwszym szczególnie miłym dla niego momentem było dostanie się do finału w konkursie "Global DJ Broadcast Contest", który został zorganizowany przez jednego z najbardziej znanych djów na świecie - Markusa Schulza. Art znalazł się wówczas w ściślej czołówce u boku takich osób jak Terje Bakke, James Cosgrove czy Rein de Vries. Był to rok 2004. Kolejna muzyczna przygoda miała nadejść niebawem. Rozpoczęła się od przyjaźni Artura z utalentowanym warszawskim producentem o pseudonimie Viscid. Razem w 2005 roku stworzyli projekt pod nazwa "Spiral In-Groove", a owoc ich współpracy - nagranie "Soundctuary" - zostało wydane na płycie winylowej w 2006 r. z udziałem brytyjskiej wytwórni słynnego John'a '00' Fleminga: Joof Recordings. Utwór grany był w wielu rozgłośniach radiowych i klubach na całym świecie, m. in. przez tak szanowanych DJów, jak: John '00' Fleming, Oliver Prime, Maor Levi, Mike Foyle, Leon Bolier i wielu innych. Współpraca z John'em zaowocowała także remixem Spiral In-Groove do jego utworu "Fused" (Joof recordings). Dzięki przyjaźni z Tymkiem producencka pasja Artura odrodziła się. Wkrótce potem przyszedł czas na kolejne, tym razem solowe wydawnictwa pod różnymi aliasami (Tetragrammaton, Sophrosyne, Sagittarius A) m.in. w takich labelach, jak Progrezo Records, L2 Music, Vise Versa Music, Carica Deep, Mestiza Records czy Phatt Sounds.
Ostatnie lata produkcji przyniosły sporo wydawnictw dla takich wytwórni, jak między innymi Joof Recordings (UK), Frisky Records (USA), Contrast Records (IL), Mistique Music (GE), Armada Music (NL), Distants Records (AR), Deepsessions Recordings (GR), Jetlag Digital (DE), Underground City Music (RU), Mestiza Records (AR), Phatt Sounds (PL), Elliptical Sun Recordings (RU), Surbeats Records (AR), Indigo Records (AU), D&B Records (FR), Elektrax Progressive (AU), Carica Deep (RU), Progrezo Records (CO) i wiele innych.
Prócz wspominanych wcześniej osób, jego prace supportują i grają dość licznie znakomici artyści sceny progresywnej (i nie tylko), do których należą m.in.: John 00 Fleming, Airwave, Markus Schulz, Paul Oakenfold, DJ Tarkan, Moshic, Frangellico, Kintar, Peter Martin, CP, Max Cooper, Nomad In The Dark, Silinder, Relaunch, Oliver Morgenroth, Hassan Rassmy, dPen, Sasha Le Monnier, Taucher, Rasti Tkac, Flash Brothers, Thomas Haverlik, Michael & Levan, Stiven Rivic, Retroid, Nicolas Coronel, Faskil, Niko Fantin, Santiago Garcia, Carlos Fox, Gai Barone, Basil O'Glue, Stefan Djordjevic, Simon Firth, Kay-D, Matteo Monero, Suffused, Exoplanet, Dark Soul Project, Fernando Ferreyra, Mariano Favre, Fady Ferraye, Ivan Nikusev, Deepness & Deep-L, N-tchbl, Python, DeepSoul Duo, AquAdro, Wes Straub, Frede Goto, D.Deluxer, K.a.n., Virusboy, Denis Bozman, Eryo, The Stain, Loquai, Julian Rodriguez, Phonic Deep i wielu, wielu innych...
Słuchaczom różnych odmian elektronicznych progresywnych brzmień Artur znany jest przede wszystkim z wieloletniej działalności na scenie klubowej (pierwsze imprezy grał już w latach 2001-2004), a także dzięki stałej audycji „Spectrum”, prowadzonej od 2007 roku wespół z przyjacielem Marcoozem, a nadawanej w znakomitej amerykańskiej rozgłośni Frisky Radio w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Ideą przyświecającą jego muzycznym projektom od początku było przekazywanie muzyki wyposażonej w swoistą mistykę i głębię, do której można dotrzeć przy pomocy odpowiednio dobranych brzmień i dźwięków, które poruszają szare komórki, wnikają w duszę, hipnotyzują umysł i porywają ciało...

http://www.mixcloud.com/cjartt/
http://cjart.official.fm/
http://www.phatt.pl/
http://www.art.phatt.pl/
http://soundcloud.com/cjart
http://www.facebook.com/cjartt

------------------------------------------------------------------------------------------------

Remique

Obrazek
Remigiusz Skorwider z muzyką ma styczność od zawsze. Choć brzmi to banalnie, w tym wypadku stwierdzenie to jest w stu procentach uzasadnione - blisko dwadzieścia lat szkoły muzycznej wpłynęło na jego gust. Uwielbienie melodii, świetne poczucie rytmu i niesamowita selekcja utworów okazały się skierować go kilka lat temu na parkiet jednego z poznańskich klubów. Mroczne, progresywne dźwięki zawładnęły jego sercem, łącząc się i przeplatając z klasycznymi formami, a DJ-ska odskocznia od codzienności na dobre zagościła w życiu muzyka znanego nam jako Remique.

http://soundcloud.com/deepersense-pl/deepersense-presents-remique

http://soundcloud.com/remique/remique-cosmetic-box

------------------------------------------------------------------------------------------------

Coin

Obrazek

O sobie pisze tak:
"Z muzyką progressive house miał styczność zanim się jeszcze narodził, a pierwszego seta zagrał na obozie harcerskim w 1996 roku na dwóch radiomagnetofonach Kasprzak" - tyle tytułem żartobliwego wstępu. Teraz na poważnie: na początku mojej przygody z elektroniką był Paul van Dyk ze swoimi eklektycznymi setami, oraz duet Sasha & Digweed z klasyczną serią 'Northern Exposure'. Następnie seria Global Underground oraz kompilacje z wytwórni Renaissance. W 2006 roku kupiłem pierwszego winyla, i tak się zaczęło kręcić. Moje klimaty to głównie brytyjska i holenderska 'szkoła' progressive house i progressive trance z przełomu wieków, choć zdarza się też sięgnąć po dokonania duetu Smith & Selway czy Funk D'void. "Powrót do przeszłości" - tak bym pokrótce określił muzykę, którą prezentuję."

http://soundcloud.com/progressive_sounds-1/coin-promo-set

------------------------------------------------------------------------------------------------

Einar

Obrazek
Jego fascynacja muzyką klubową narodziła się w połowie lat 90-tych wraz z pojawieniem się na antenie radia RMF FM kultowej już dziś audycji "Technikum Mechanizacji Muzyki".
W tym samym czasie rozpoczęły się również wycieczki do klubów w całej Polsce, które to utwierdziły go w przekonaniu‚ iż muzyka klubowa odegra ważną rolę w jego życiu.
Pierwsze imprezy na których grywał, były to domówki w gronie znajomych, grał wówczas na słabej jakości gramofonach paskowych, ale właśnie to, jak twierdzi po czasie, była najlepsza metoda nauki miksowania.
Pierwszego seta w klubie Einar zagrał dopiero po 3-4 latach, w roku 2000. Muzyka, jaką wówczas grał, to disco, vocal i funky house. Od tamtego czasu można go było usłyszeć w wielu klubach w Polsce, jak i również w kilku miejscach za granicą.
Obecnie to, co najchętniej grywa, to deep progressive i progressive house. Od lekkich, płynących i głębokich dźwięków po te bardziej energetyczne z lekko wibrującym elektro w tle i nutką… jazzu.

http://www.einarmixes.blogspot.com/

------------------------------------------------------------------------------------------------

jojO

Obrazek

http://soundcloud.com/jojo-11/jojo-progressive-structrures-2

http://www.deepersense.pl/viewtopic.php?f=44&t=862

------------------------------------------------------------------------------------------------

Deepersense.pl oraz Muzyga.pl Zapraszają !
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds 2 | Lublin | Soundbar | 12.05.2012

Postautor: platimati » 09 kwie 2012 10:45

znany jest już pełen skład imprezy?
Awatar użytkownika
platimati
Site Admin
 
Posty: 1118
Rejestracja: 05 lis 2003 23:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds 2 | Lublin | Soundbar | 12.05.2012

Postautor: jojO » 09 kwie 2012 16:47

Wszysttko w swoim czasie :) Dopinam szczegóły :)
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds 2 | Lublin | Soundbar | 12.05.2012

Postautor: jojO » 24 kwie 2012 16:11

Już wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds 2 | Lublin | Soundbar | 12.05.2012

Postautor: jojO » 03 maja 2012 14:25

Skromne promo :)

JojO - Progressive Structrures 2 - Soundbar 12.05.2012 - (Promo)

http://soundcloud.com/jojo-11/sets/jojo-progressive-structrures-2

1. Hydrogen Rockers - Musica - Hydrogen Rockers Vocal Mix
2. Michael Burns, Blue Haze - Into Nothing - Bill Hamel's Last Time In 9 Dub
3. Madam - Penetration - Madam vs. Bipath Main
4. Fred Numf vs Etienne Overdijk - llusion Of The Truth - Mara Remix
5. Dino Lenny - I Feel Stereo - Mara Vocal Mix
6. Tantamanna - Talking - Niki B & Christian Effe Mix
7. Tantamanna - Talking - Original Mix
8. André Absolut - Northern Groove - Original Mix
9. FINGERFEST INC - Chemical Whore
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin


Wróć do Imprezy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron