Progressive Sounds 3 | Lublin | 2 Piętra | 24.11.2012

dyskusje na temat imprez

Progressive Sounds 3 | Lublin | 2 Piętra | 24.11.2012

Postautor: jojO » 22 paź 2012 22:12

Progressive Sounds 3

Gdzie: Lublin, klub 2 Piętra
Kiedy: 24.11.2012
Start: 21.00
Muzyka: Dark Progressive/ Progressive House
Wejście: ..zł do 23.00/ później ..zł

Zagrają:

Peres [LuPS / Aurium / Blakwiz] Warszawa
CJ Art [Frisky/Mistique/Contrast/deepersense.pl] Warszawa
Einar [houseradio.pl] Lublin
jojO [deepersense.pl/muzyga.pl] Lublin


Event na FB - niedługo
------------------------------------------------------------------------------------------------
PERES

Obrazek

Karierę rozpoczął od regularnych występów na house’owych imprezach organizowanych w katowickim Mega Clubie, gdzie m.in. był rezydentem. Przez ponad 10. lat didżejskiej kariery zagrał u bok sław takich jak np. John Digweed, Danny Howells, Desyn Masiello, Carl Cox, James Holden, Nick Warren, Stephan Bodzin, Moshic, czy Luke Fair. Potem nadszedł czas na produkcje, i tak w 2005 roku kanadyjski label Aurium wydał Ep-kę "Silent Moment", którą Peres nagrał wspólnie z Peterskym. Od tamtego czasu nagrania Peresa ukazały się także nakładem wytwórni Blakwiz, Jetlag i LuPS.

------------------------------------------------------------------------------------------------
CJ Art

Obrazek

CJ Art to jeden z głównych aliasów Artura Fabiańskiego – producenta, realizatora dźwięku, dziennikarza muzycznego i DJ-a urodzonego w Warszawie, który graniem zajmuje się od niemal dekady, a produkcją muzyki elektronicznej już od dobrych kilku lat. Na przestrzeni tego długiego czasu pracy z muzyką konsekwentnie starał się rozwijać i promować scenę undergorundową (czego owocem stało się m.in. projekt/forum deepersense.pl założone z przyjaciółmi dzielącymi wspólną muzyczną pasję).

Słuchaczom różnych odmian elektronicznych progresywnych brzmień znany jest między innymi z wieloletniej działalności na scenie klubowej (pierwsze imprezy grał już w latach 2001-2003), a także dzięki stałej audycji „Spectrum” prowadzonej wespół z przyjacielem Marcoozem w słynnej amerykańskiej rozgłośni Frisky Radio. Przełomowym momentem w jego muzycznej drodze stały się lata 2004-2005. Najpierw był to finał konkursu "Global DJ Broadcast Contest", który został zorganizowany przez jednego z najbardziej znanych DJ-ów na świecie – Markusa Schulza. Znalazł się wówczas w ściślej czołówce u boku takich osób, jak Terje Bakke, James Cosgrove czy Rein de Vries. W tym samym czasie przyjaźń Artura z utalentowanym warszawskim producentem o pseudonimie Viscid zaowocowała wspólnym projektem pod nazwą "Spiral In-Groove". Ich pierwszy utwór "Soundctuary" został wydany na winylu w 2006 r. przez słynną brytyjską wytwórnie Joof Recordings, której właścicielem jest John '00' Fleming. Płyta grana była w wielu rozgłośniach radiowych, klubach i na festiwalach na całym świecie. Ich dalsza współpraca z Johnem zaowocowała także remixem Spiral In-Groove do utworu duetu 00db (John ‘00’ Fleming & Digital Blonde) pt. "Fused" (Joof Recordings). Dzięki przyjaźni z Tymkiem producencka pasja Artura odrodziła się i wkrótce potem przyszedł czas na kolejne, tym razem solowe wydawnictwa pod różnymi aliasami dla wielu zagranicznych wytwórni, między innymi: Joof Recordings (UK), Frisky Records (USA), Contrast Records (IL), Sudam Recordings (AR), Mistique Music (GE), Armada Music (NL), Distants Records (AR), Deepsessions Recordings (GR), Jetlag Digital (DE), LuPS Records (NL), Underground City Music (RU), Mestiza Records (AR), Phatt Sounds (PL), Elliptical Sun Recordings (RU), Surbeats Records (AR), Indigo Records (AU), D&B Records (FR), Elektrax Progressive (AU), Carica Deep (RU), Progrezo Records (CO) i wielu innych.

Od początku główną ideą przyświecającą muzycznym projektom Arta było budowanie unikalnych, przestrzennych akustycznych opowieści wyposażonych w swoistą mistykę i głębię, czy to w utworach uptempo czy downtempo. Mieszanka hipnotyzujących progresywnych brzmień, tribalowych rytmów, sunących linii basowych, odgłosów natury, motywów etnicznych i orientalnych z jednej strony, świata sci-fi, syntezatorowych melodii, surrealistycznych doznań fonicznych z drugiej.

Jego prace supportują dość licznie znakomici artyści sceny progresywnej (i nie tylko), do których należą m.in.: John ‘00’ Fleming, Airwave, Markus Schulz, Paul Oakenfold, DJ Tarkan, Moshic, Frangellico, Kintar, Peter Martin, CP, Max Cooper, Nomad In The Dark, Silinder, Relaunch, Oliver Morgenroth, Hassan Rassmy, dPen, Sasha Le Monnier, Rasti Tkac, Flash Brothers, Thomas Haverlik, Michael & Levan, Stiven Rivic, Retroid, Dark Soul Project, Nicolas Coronel, Faskil, Niko Fantin, Santiago Garcia, Carlos Fox, Gai Barone, Basil O'Glue, Stefan Djordjevic, Simon Firth, Kay-D, Matteo Monero, Suffused, Exoplanet, Fernando Ferreyra, Mariano Favre, Fady Ferraye, Ivan Nikusev, Deepness & Deep-L, N-tchbl, Python, DeepSoul Duo, AquAdro, Wes Straub, Frede Goto i wielu, wielu innych...

http://www.mixcloud.com/cjartt/
http://cjart.official.fm/
http://www.phatt.pl/
http://www.art.phatt.pl/
http://soundcloud.com/cjart
http://www.facebook.com/cjartt

------------------------------------------------------------------------------------------------
Einar

Obrazek

Jego fascynacja muzyką klubową narodziła się w połowie lat 90-tych wraz z pojawieniem się na antenie radia RMF FM kultowej już dziś audycji "Technikum Mechanizacji Muzyki".
W tym samym czasie rozpoczęły się również wycieczki do klubów w całej Polsce, które to utwierdziły go w przekonaniu‚ iż muzyka klubowa odegra ważną rolę w jego życiu.
Pierwsze imprezy na których grywał, były to domówki w gronie znajomych, grał wówczas na słabej jakości gramofonach paskowych, ale właśnie to, jak twierdzi po czasie, była najlepsza metoda nauki miksowania.
Pierwszego seta w klubie Einar zagrał dopiero po 3-4 latach, w roku 2000. Muzyka, jaką wówczas grał, to disco, vocal i funky house. Od tamtego czasu można go było usłyszeć w wielu klubach w Polsce, jak i również w kilku miejscach za granicą.
Obecnie to, co najchętniej grywa, to deep progressive i progressive house. Od lekkich, płynących i głębokich dźwięków po te bardziej energetyczne z lekko wibrującym elektro w tle i nutką… jazzu.

http://www.einarmixes.blogspot.com/

------------------------------------------------------------------------------------------------

jojO

Obrazek

http://soundcloud.com/jojo-11/jojo-still-in-progress-020-01

http://www.deepersense.pl/viewtopic.php?f=44&t=862

------------------------------------------------------------------------------------------------

Deepersense.pl oraz Muzyga.pl Zapraszają !phatt
Awatar użytkownika
jojO
 
Posty: 882
Rejestracja: 29 lis 2003 18:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Progressive Sounds 3 | Lublin | 2 Piętra | 24.11.2012

Postautor: e-reck » 22 paź 2012 22:28

DJ DzoDzo znowu w akcji ;)
Awatar użytkownika
e-reck
 
Posty: 481
Rejestracja: 03 mar 2004 09:11
Lokalizacja: od nas z wioski


Wróć do Imprezy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron